Doktor nauk humanistycznych, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Posiada certyfikaty: psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), European Association for Behavioural and Cognitive Therapies, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz superwizora-dydaktyka PTTPB. Superwizorka i psychoterapeutka w programie badawczym TRAKT dotyczącym m. in. skuteczności terapii metodą przedłużonej ekspozycji u pacjentów z PTSD.
Współkieruje podyplomową Szkołą Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie oraz studiami w superwizji terapii poznawczo-behawioralnej. Zajmuje się psychoterapią poznawczo-behawioralną w praktyce klinicznej, badawczej, terapeutycznej i superwizyjnej.
Autorka prac badawczych, książek, rozdziałów dotyczących zaburzeń afektywnych, zaburzeń osobowości, zaburzeń potraumatycznych oraz psychoterapii poznawczo-behawioralnej w tym współautorka pierwszego polskiego podręcznika terapii poznawczo-behawioralne i współredaktorka podręcznika superwizji w psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
W praktyce klinicznej koncentruje się na zaburzeniach afektywnych (ponad dwudziestoletnia praktyka kliniczna i badawcza w Klinice Chorób Afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), a także problemach związanych z traumą i stresem. Prowadzi superwizje i metasuperwizje praktyki klinicznej.