Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną z dodatkowymi kwalifikacjami z zakresu seksuologii. W Klinice Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS specjalizuję się w terapii osób dorosłych doświadczających zarówno problemów seksuologicznych, jak i szerokiego spektrum trudności emocjonalnych (zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe), adaptacyjnych i osobowościowych.
Od momentu rozpoczęcia studiów psychologicznych wiedziałam, że swoją zawodową przyszłość chcę związać z pomocowym aspektem pracy psychologa – pociągnęło to za sobą decyzję o wyborze klinicznej ścieżki kształcenia. Wybór seksuologii klinicznej jako pierwszych zrealizowanych przeze mnie studiów podyplomowych podyktowany był z kolei spostrzeżeniem, jak bardzo rzetelna i aktualna wiedza o ludzkiej seksualności uzupełnia i poszerza perspektywę pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Kolejnym krokiem na drodze zawodowego rozwoju były studia podyplomowe z diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej a następnie, wiedziona chęcią jak najlepszego wykorzystania kompetencji w codziennej pracy psychologa i psychoterapeuty, zdecydowałam się na rozpoczęcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, które ukończyłam z wyróżnieniem kilka lat później.
Psychoterapią poznawczo-behawioralną zainteresowałam się już na studiach magisterskich, gdy odkryłam, że spośród wielu szeroko omawianych paradygmatów, właśnie ten najlepiej współgra z moim sposobem rozumienia ludzkiego funkcjonowania, daje narzędzia do pracy z bardzo szerokim spektrum trudności - w tym dotyczących funkcjonowania seksualnego i funkcjonowania w relacji partnerskiej, opiera się na aktualnej wiedzy naukowej, jego skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami a do tego umożliwia osiągnięcie wymiernych efektów terapeutycznych w relatywnie krótkoterminowej perspektywie.
Doświadczenie kliniczne, w pracy z pacjentami: Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach prywatnych jak i publicznych. Szczególnie rozwijająca była dla mnie praca na psychiatrycznym oddziale dziennym dla pacjentów doświadczających problemów lękowych i zaburzeń nastroju, praca psychologa w warsztacie terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi oraz staż kliniczny w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
Przez wiele lat byłam również związana z sektorem organizacji pozarządowych. Współpracowałam między innymi z Fundacja Trans-Fuzja działającą na rzecz osób transpłciowych, gdzie prowadziłam indywidualne konsultacje i spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych i niebinarnych. Praca na rzecz osób LGBT+ jest mi bardzo bliska, moimi drogowskazami są wiedza, znajomość aktualnego społeczno-kulturowego kontekstu funkcjonowania osób nieheteroseksualnych i niecispłciowych i otwartość na różnorodność genderową, seksualną i relacyjną.
Chcąc jak najlepiej wspierać osoby, z którymi pracuję stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności na szkoleniach, kursach i konferencjach, Należę również do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Filarami mojej pracy są otwartość i ciekawość drugiego człowieka, tworzenie relacji terapeutycznej opartej na zaufaniu i obopólnej współpracy dwojga ekspertów: każdego, kto zgłasza się po pomoc terapeutyczną widzę jako eksperta od swojego unikalnego sposobu przeżywania, funkcjonowania i rozumienia świata.
Prywatnie jestem miłośniczką literatury współczesnej, pasjonatką rękodzieła i zwiedzania europejskich miast w ramach wakacyjnych podróży.
Wykształcenie: Magister psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, ścieżka dydaktyczna: psychologia kliniczna i psychologia zdrowia; studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS, sudia podyplomowe z diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na Uniwersytecie SWPS; Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej
Doświadczenie zawodowe: psycholog i psychoterapeutka na dziennym oddziale psychiatrycznym zaburzeń nerwicowych w ramach NFZ; psycholog w Warsztacie Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi; praktyka psychoterapeutyczna w niepublicznej poradni psychologicznej; współpraca z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim Drewnica w projekcie Warszawskiego Zintegrowanego Systemu Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi; wieloletnia współpraca z Fundacją Trans-Fuzja działającą na rzecz osób transpłciowych; prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów psychologii Uniwersytetu SWPS; staż kliniczny w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie
Wybrane dodatkowe kursy i szkolenia: kursy doskonalące z zakresu seksuologii organizowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, kierownik merytoryczny i główny prowadzący – prof. Zbigniew Lew-Starowicz; Nowe zjawiska w seksuologii; Leczenie zaburzeń seksualnych; Zaburzenia seksualne u kobiet; Zaburzenia seksualne u mężczyzn; Seksualność osób niepełnosprawnych; Seksuologia sądowa; szkolenie dla animatorów edukacji seksualnej organizowane przez Fundację Aktywnej Edukacji SPUNK w Łodzi; specjalistyczne szkolenie z zakresu psychospołecznych aspektów funkcjonowania osób żyjących z HIV/AIDS organizowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS w Warszawie; Dialog Motywujący – wydobywanie i wzmacnianie motywacji w pracy z klientem organizowane przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS; podstawowe i zaawansowane szkolenie dotyczące pomocy psychologicznej osobom LGBT+; Techniki terapii poznawczo - behawioralnej. Zastosowanie, praktyka, umiejętności - półroczne praktyczne szkolenie przygotowujące do stosowania metod terapii poznawczo-behawioralnej w pracy psychologicznej organizowane przez Centrum CBT EDU w Warszawie.
Uprawnienia i certyfikaty: certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego PTTPB nr 1258