Umów wizytę terapeutyczną: https://rejestracja.halodoctor.pl/register/user/?uuid=345dc6c4-19c2-3ff0-43d7-a506b319ace1

Pracuję z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, specjalizuję się w terapii zaburzeń osobowości, psychoterapii uzależnień, zaburzeniach stresowych przede wszystkim PTSD, zaburzeniach nastroju, takich jak: depresja, zaburzenia afektywno dwubiegunowe; zaburzenia lękowe: zaburzenie lęku uogólnionego, OCD (zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne), napady paniki, fobia społeczna, agorafobia, lęk o własne zdrowie (hipochondria).

Proces terapii rozumiem jako wspólną drogę, która przygotowuje do mądrego a przede wszystkim bezpiecznego korzystania z trasy życia. Nauka umiejętności poruszania się w niesprzyjających warunkach, często bywa trudna, wymagająca czasu i wprawy. Jednak bez względu na to co może się nam przydarzyć w trakcie wędrówki, możemy szukać rozwiązań do konstruktywnego wyjścia z „poślizgu życia”. Rozsądne podejście do pojawiających się trudności, własnych ograniczeń daje większą sprawczość i odwagę. Ponadto nabywanie kluczowej umiejętności nadawania odpowiednich znaczeń swoim myślom, pomaga rozpocząć bardziej satysfakcjonujące, elastyczne i bezpieczne życie.

Jestem pedagogiem, certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień oraz certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. 

W swojej pracy psychoterapeutycznej opieram się na klasycznym podejściu CBT oraz innych podejściach, które wzmacniają i ubogacają proces terapii, takich jak terapia schematów, terapia dialektyczno-behawioralna, dialog motywujący, czy terapia zaangażowania i akceptacji. Kluczowa jest dla mnie jakość relacji terapeutycznej, która w moich doświadczeniach okazuje się jedną z pierwszych rzeczy dających ulgę w cierpieniu.

Doświadczenie kliniczne: Swoją praktykę kliniczną rozpocząłem w 2010 r. pracą w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Stalowej Woli, gdzie prowadziłem terapię grupową oraz indywidualną z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, środków psychoaktywnych, leków czy hazardu, regularnie korzystając ze spotkań klinicznych oraz superrewizji indywidualnych oraz grupowych organizowanych przez WOTUW. Od 2012 r. wzbogaciłem swój warsztat pracy w Przychodni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, Poradni Leczenia Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych oraz Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Tarnobrzegu, gdzie prowadziłem terapie indywidualne oraz grupowe, w razie potrzeby zastępując kierownika oddziału dziennego.

Od 2014 r. w powiecie lubaczowskim otworzyłem pięć punktów wsparcia psychoterapeutycznego, przy lokalnych gminach z myślą o stworzeniu jak najszerszej dostępności do psychoterapii dla osób, które jej potrzebują. Punkty prężnie działają do tej pory, a z pomocy skorzystało już setki osób. Od 2015 r jestem członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lubaczów, gdzie zapraszamy osoby, które mają problemy z nadużywaniem substancji, przede wszystkim alkoholu. Motywujemy czy organizujemy pomoc w wyjściu z problemu uzależnienia. Od 2016 r. Jestem pracownikiem Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Lubaczowie, gdzie poszerzyłem obszar swojej pracy, prowadząc psychoterapię indywidualną z dziećmi i młodzieżą oraz pracę z grupą młodzieży realizując treningi umiejętności społecznych.

W 2018 r. odbyłem 400-godzinny staż, w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. Profesora Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu, gdzie miałem możliwość pracy z bardzo zróżnicowanymi zaburzeniami psychicznymi. W szpitalu prowadziłem psychoterapię indywidualną. Lata 2018–2020 r. – dodatkowe doświadczenie zdobywałem w różnych instytucjach wpierających dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, takich jak Dom Dziecka w Nowej Grobli, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

Od 2019 r. prowadzę prywatną praktykę, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną wielu zaburzeń psychicznych, skupiając się na młodzieży od 14 r.ż, oraz osobach dorosłych. Obecnie od 2021 r. pracuje nad projektem stworzenia lokalnego Centrum Psychoterapii w powiecie lubaczowskim.

Doświadczenie dydaktyczne: Prowadzenie grup psychoedukacyjnych da rodziców; prowadzenie szkoleń, dla pedagogów, nauczycieli, psychologów w zakresie przeciwdziałania przemocy, uzależnień, zaburzeń psychicznych dotykających dzieci i młodzież; prowadzenie warsztatów, zajęć psychoedukacyjnych i profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą w szkołach powiatu lubaczowskiego oraz prowadzenie prelekcji dla rodziców podczas szkolnych wywiadówek.

Wykształcenie:  

2010 –2013 r. – studia licencjackie w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie - wydział zamiejscowy w Lublinie – pedagogika

2013–2015 r. – studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie wydział zamiejscowy w Lublinie – pedagogika resocjalizacyjna

2013– 2014 r. – Szkoła Psychoterapii Uzależnień (CEDR), Centrum Edukacji i Rozwoju w Czarnym Borze, akredytowana przez Państwową Agencje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA)

2017–2021 r. – Szkoła Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kier. dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej

2021 – jednolite studia magisterskie – psychologia – Collegium Humanum w Rzeszowie.

Uprawnienia i certyfikaty: Posiadam dyplom ukończenia studiów licencjackich oraz magisterskich; dyplom ukończenia Szkoły Psychoterapii Uzależnień (CEDR) Czarny Bór; dyplom ukończenia Szkoły Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kier. dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień (PARPA nr 1905); certyfikat psychoterapeuty PTTPB (nr 1125)

Przynależność do stowarzyszeń naukowych: Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB), Polskie Towarzystwo Psychoterapii Uzależnień (PTPU)