Czym ADHD różni się od ADD i jak je rozpoznać u dzieci?

 

Mity na temat ADHD i ADD u najmłodszych

ADHD to ogólna nazwa zaburzeń zachowania, które są najczęstszą przyczyną wizyt dzieci w gabinecie psychologa lub psychiatry. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej często jest mylony z ADD, czyli z zespołem deficytu uwagi. Jak zatem zróżnicować oba zaburzenia? W jaki sposób diagnozuje się ADHD u dzieci? Na te pytania odpowie gościni webinaru – Marta Cieśla, psycholożka i psychoterapeutka, która już od dekady pracuje z dziećmi i młodzieżą z wyzwaniami neurorozwojowymi. Podczas spotkania dowiemy się także czy istnieją różnice, pomiędzy ADHD i ADD u dziewczynek i chłopców oraz przede wszystkim – jak wspierać rozwój i funkcjonowanie najmłodszych. Wspólnie z prowadzącą webinar – Michaliną Mruczyk, poruszą także temat najczęściej powtarzanych mitów na temat ADHD i ADD u dzieci.


Gościni:

Marta Cieśla – psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Od 2011 pracuje z dziećmi i młodzieżą z wyzwaniami neurorozwojowymi – jak autyzm, zespół Aspergera czy ADHD oraz z ich rodzicami w ramach warsztatów dla rodziców. Od 2013 szkoli nauczycieli i terapeutów. Doświadczenie psychoterapeutyczne, zdobyła w ramach prowadzonego Centrum Wspierania Rozwoju ESPERI. Należy do do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.


Prowadząca:

Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.


Materiał pochodzi ze Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS.