Psychoterapia poznawczo-behawioralna – na czym polega?
Psychoterapia poznawczo-behawioralna – na czym polega?

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nadchodzącym webinarze Strefy Psyche, gdzie po raz kolejny specjaliści z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS przybliżą Państw tematy związane z psychoterapią.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (Cognitive Behavioral Therapy, CBT) powstała w latach 60. z myślą o leczeniu depresji, a dziś stała się najszybciej rozwijającą się formą terapii. Na czym polega psychoterapia poznawczo-behawioralna? Czym różni się od innych modalności i nurtów psychoterapeutycznych? Dla osób z jakimi problemami i zaburzeniami jest wskazana? Jak długo może trwać? Na czym polega jej skuteczność? Jakie techniki terapeutyczne stosuje się w CBT? Jakich chorób raczej nie leczy się w tym nurcie? Czym jest trzecia fala CBT?

Podczas webinaru w ramach cyklu ABC Psychoterapii o psychoterapii poznawczo-behawioralnej będą rozmawiać: psychoterapeuta i superwizor Ida Derezińska z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz psycholog Joanna Gutral.

Szczegóły spotkania i formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w linku: Psychoterapia poznawczo-behawioralna: na czym polega ?