Otwarcie Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej USWPS
Klinika

Klinika Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie rozpoczęła działalność pod koniec kwietnia 2020 roku.

Zespół Kliniki stanowią certyfikowani terapeuci i superwizorzy Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i European Association of Behavioural and Cognitive Therapy oraz słuchacze podyplomowej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w trakcie certyfikacji.

Rozpoczęcie działalności  Kliniki przypadło na czas trudny - czas epidemii. Przyspieszenie decyzji o rozpoczęciu działalności nastąpiło z powodu dużego zapotrzebowania społecznego na pomoc psychologiczną w tym niełatwym dla wielu osób czasie. Praca terapeutów będzie teraz odbywała się on-line.

Naszą pracę rozpoczynamy od skupienia się na tym, co jest teraz ważne dla osób doświadczających problemów wynikających z stanu epidemii.  

Terapeuci Kliniki Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS we współpracy z Parlamentem Studentów RP rozpoczęli pełnienie dyżurów bezpłatnych dla studentów. Dyżury są również pełnione dla studentów Uniwersytetu SWPS oraz pracowników Uczelni. Poza dyżurami, w systemie on-line prowadzona jest psychoterapia i superwizja. 

Klinika bierze także udział w badaniu radzenia sobie ze stresem epidemii - projekcie “Covid-Stres” realizowanym na Uniwersytecie SWPS. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. 

Wiemy, jak trudnego czasu wszyscy teraz doświadczamy. Zagrożenie Covid-19 zmieniło nasze życie. Inaczej planowaliśmy otwarcie Kliniki ale wierzymy, że nasze drzwi w końcu będą otwarte szeroko. Teraz zapraszamy do Kliniki w wersji online jako formy bezpiecznej dla zdrowia. Badania nad skutecznością terapii poznawczo-behawioralnej w formie spotkań video wskazują, że w wielu zaburzeniach i problemach jest ona równie skuteczna jak terapia realizowana tradycyjnie.

W imieniu całego zespołu Kliniki życzymy Państwu zdrowia i siły na przetrwanie tego trudnego czasu.

 

       Dominika Kacperek                                   dr Agnieszka Popiel                                            dr Ewa Pragłowska   

Dyrektor Zarządzający  Kliniki               Dyrektor ds. klinicznych i naukowych            Dyrektor ds. dydaktyki i współpracy