COVID-19 zaproszenie do badania
covid19

COVID-STRES – badanie dynamiki reakcji emocjonalnych w czasie pandemii COVID-19 - zapraszamy do badania

Jak trwająca obecnie pandemia wpływa na nasze samopoczucie? Jak (nie)radzimy sobie z pojawiającymi się w jej kontekście emocjami? Jakie będą odległe konsekwencje stresu, z którym obecnie się zmagamy? Odpowiedzi na te pytania poznamy dzięki wynikom badania „Dynamika reakcji emocjonalnych w stresie epidemii koronawirusa (program COVID-STRES)”

Dzięki wynikom badania będziemy mogli lepiej zrozumieć, jak nasza osobowość i przeżywane przez nas obecnie wydarzenia wpływają na nasilenie przeżywanych przez nas emocji. Udział w badaniu jest dla każdego jego uczestnika okazją do refleksji nad tym, w jaki sposób każdy z Państwa reaguje na skutki pandemii. Uzyskane wyniki pozwolą lepiej przyjrzeć się temu, jaka jest skuteczność różnych sposobów radzenia sobie ze stresem, co pozwoli w przyszłości opracować skuteczne metody zapobiegania jego negatywnym konsekwencjom.

Kogo szukamy?

Do badania zapraszamy osoby pełnoletnie, które mają dostęp do internetu.

Na czym polega badanie?

Uczestnictwo w badaniu polega na wypełnieniu kwestionariusza w wersji on-line (trwa około 20 minut). Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo na wsparcie naszego projektu także w kolejnych pomiarach (będą to krótkie ankiety wypełniane raz w tygodniu przez kolejne 5 tygodni, a następnie po rocznej przerwie). Każdego, kto jest chętny wziąć udział również w drugiej części badania, prosimy o pozostawienie swojego adresu mailowego (nie jest to jednak warunek udziału).

Państwa odpowiedzi będą traktowane jako poufne i zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Projekt uzyskał zgodę Komisji Etyki Uniwersytetu SWPS.