Superwizja: https://klinika1.swps.pl/umow-spotkanie-superwizje

Jestem doktorem psychologii, psychoterapeutą i superwizorem psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Współpracuję głównie z osobami dorosłymi. Zajmuję się osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych i nastroju, zaburzeń odżywiania, a także mającymi za sobą traumatyczne doświadczenia. Pracuję również z osobami zmagającymi się z trudnościami w relacjach i mającymi problemy z samoakceptacją, czy doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów. W pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematów.

W pracy terapeutycznej i superwizyjnej kieruję się metodami o dowiedzionej naukowo skuteczności. W pracy z pacjentami szczególną uwagę zwracam na dobrą i pełną zaufania relację terapeutyczną, która stanowi dla mnie podstawę dla efektywnej pomocy i pełnego rozumienia indywidualnej sytuacji każdego człowieka.

Doświadczenie kliniczne, w pracy z pacjentami:  Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy klinicznej i terapeutycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Wojskowym Instytucie Medycznym, Akademickim Ośrodku Psychoterapii, Szpitalu Nowowiejskim, Szpitalu Wolskim, pracując zarówno w zespołach klinicznych na oddziałach, jak i w warunkach ambulatoryjnych. Prowadziłam terapię indywidualną i grupową, przeprowadzałam diagnozy psychologiczne, a także warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne dla pacjentów. Przez kilka lat współpracowałam także z Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego przy realizacji programu TRAKT oferującego pomoc terapeutyczną osobom cierpiącym na zaburzenie stresowe pourazowe.

Doświadczanie dydaktyczne i badawcze: Od wielu lat prowadzę zajęcia dydaktyczne dla studentów psychologii i psychoterapeutów w trakcie szkolenia. Współpracowałam z wieloma ośrodkami akademickimi, realizując warsztaty i seminaria z obszaru diagnozy psychologicznej, wywiadu psychologicznego, psychometrii, psychopatologii i psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Szkoląc terapeutów, prowadzę zajęcia dotyczące zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, zaburzeń potraumatycznych, oraz terapii schematów i technik terapii poznawczo-behawioralnej. Jako superwizor pracuję w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.

Doświadczenie badawcze i zainteresowania naukowe: Przez kilka lat współpracowałam z Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego przy projekcie badającym wpływ zdarzeń traumatycznych na zdrowie psychiczne człowieka i skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu PTSD. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się przede wszystkim wokół zaburzeń osobowości, związku temperamentu z zaburzeniami psychicznymi, oraz relacji terapeutycznej i jej znaczenia dla skuteczności oddziaływań terapeutycznych. Jestem współautorką kilku publikacji naukowych dotyczących temperamentu, zaburzeń osobowości i psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Wykształcenie: Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – jednolite studia magisterskie; Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – studia doktoranckie; Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej – całościowe czteroletnie szkolenie w psychoterapii poznawczo-behawioralnej; Uniwersytet SWPS – studia podyplomowe w superwizji psychoterapii poznawczo-behawioralnej

Uprawnienia i certyfikaty: Posiadam certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), certyfikat superwizora-dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Przynależność do stowarzyszeń naukowych: Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.