Umów wizytę terapeutyczną: https://rejestracja.halodoctor.pl/register/user/?uuid=9d3992e5-21bf-6284-4b10-c4ace3d6622d

Dietetyk. Od kilku lat pracuję przede wszystkim z osobami aktywnymi fizycznie, zarówno amatorami, jak i zawodowymi sportowcami. Moimi podopiecznymi są osoby w różnym wieku, z czego dużą grupę stanowią dzieci i młodzież. Współpracuję także z osobami, którym zależy na zdrowej utracie lub przybraniu masy ciała, a także z osobami zmagającymi się z chorobami autoimmunologicznymi (m. in. choroba Hashimoto, PCOS), insulinoopornością czy cukrzycą typu 2. Interesuję się także wpływem żywienia na funkcje poznawcze, psychikę oraz dietoterapią zaburzeń odżywiania. 

W swojej pracy stawiam na praktyczne rozwiązania, aby dieta nie była utrudnieniem codziennego życia, a pomagała w uzyskaniu i utrzymaniu dobrej kondycji i samopoczucia nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. Wierzę, że zdrowe odżywianie oraz ruch są filarami zdrowego życia.

Cały czas staram się rozszerzać swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach oraz w oparciu o literaturę i najnowsze publikacje naukowe. 

Wykształcenie: Ukończyłam studia magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku dietetyka.

Ukończone szkolenia: Dietetyka sportowa; Żywienie i suplementacja w piłce nożnej; Żywienie i suplementacja w pływaniu; Żywienie kobiet a sport; Praktyczna dietoterapia cukrzycy typu I i II; Rola diety w schorzeniach tarczycy; Diagnostyka Laboratoryjna w gabinecie dietetyka; Racjonalne odchudzanie; Kontrola łaknienia.

Przebieg współpracy online

Pierwsza konsultacja dietetyczna – spotkanie trwa około 60 min.

Podczas pierwszej rozmowy zostanie przeprowadzony wywiad na temat dotychczasowej diety, trybu życia, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych. Na tej podstawie zostaną opracowane indywidualne zalecenia żywieniowe oraz założenia dalszej współpracy i harmonogram  kolejnych spotkań.

Konsultacje kontrolne – około 30 min.

Kolejne konsultacje dietetyczne zakładają omówienie przebiegu diety oraz wprowadzenie potrzebnych modyfikacji do planu żywieniowego co  około 4 tygodnie od rozpoczęcia stosowania diety (chyba, że podczas pierwszej konsultacji zostanie ustalona inna częstotliwość).

Przygotowanie indywidualnych zaleceń

Zalecenia nie są przygotowywane w formie klasycznych jadłospisów, tylko w oparciu o wymienniki żywieniowe, dzięki czemu istnieje większa dowolność w komponowaniu posiłków:

  • Zalecenia standardowo obejmują 4–6 posiłków dziennie, w których uwzględnione są 4 grupy produktów  (węglowodany, białko, tłuszcze oraz porcja warzyw/owoców);
  • W każdej grupie mamy wymienione produkty, które dostarczają danego składnika w odpowiedniej ilości (zarówno produkty, jak i ilości są dobierane indywidualnie, po wcześniejszej konsultacji);
  • Wersje schematów są dostosowane do trybu dnia i dodatkowej aktywności fizycznej.

Dodatkowo do każdych zaleceń opracowane są gotowe przepisy (ok. 5 przepisów na każdy posiłek) dopasowanych do proporcji ze schematu. Zalecenia uwzględniają proponowaną suplementację (jeśli są ku temu wskazania). W przypadku chorób towarzyszących zalecenia uwzględniają szczegółowe wskazania dotyczące danej jednostki chorobowej.

Korzyści ze współpracy z dietetykiem

Współpraca z dietetykiem może przyczynić się do szybszego uzyskania efektów, poprawy stanu zdrowia (fizycznego i psychicznego), zmiany nawyków żywieniowych, pogłębieniu świadomości  żywieniowej i lepszego poznania własnego organizmu.